no related item

شنونده: 17
دریافت: 71
بازدید: 1316

فروردین|96

14

15:30

چند قدم در زندگي

تقسیم کار در زندگی مشترک

ایران صدا: ازدواج امری مقدس است که بین دو فرد صورت می گیرد، ولی همین امر برای افرادی که آمادگی آن را ندارند، چندان شایسته و مناسب نیست. آمادگی مناسب لازمه ازدواج است. بسیاری از جوانان و حتی بزرگترهایشان بیش تر از آن که خود و یا جوانانشان را برای ازدواج آماده کنند، برای برپایی مراسم و عروسی مهیا می شوند!

کارشناس/مهمان: دکتر حجت عرفانيان پور,  

زمانی که یک زوج تصمیم به ازدواج می‌گیرند، به غیر از هزینه‌های برگزاری مراسم و دغدغه داشتن یک خانه مناسب برای شکل دادن زندگی مشترک‌شان، با هزینه‌های تهیه اسباب و لوازم خانه بخت مواجه می‌شوند که طبیعتا ضروری بودن و داشتن کارایی شرط منطقی و عقلانی انتخاب آن وسایل است.

از‌‌ همان ابتدای خواستگاری و شروع مراسم بله‌برون، خانواده‌ها بر اساس رسم و رسومات شهری خود، تهیه لوازم و برگزار کردن جشن را با یکدیگر تقسیم می‌کنند که تمام هزینه‌ها و کار‌ها بر دوش یک خانواده نباشد.

اما این روز‌ها در بسیاری از خانواده‌ها تجمل گرایی در جشن‌ها و حتی در انتخاب وسایل زندگیشان باعث بروز مشکلاتی ده است. طوری که بسیاری از وسایل غیرضروری را صرفا جهت به نمایش گذاشتن در جهیزیه عروس خریداری می‌کنند! لوازمی که تا سال‌های سال در گوشه‌ای از کمد خاک می‌خورد و هیچ کارایی برای عروس و داماد ندارد! بعضی از مراسک فقط برای ادای دین است، در حالیکه عروس و داماد با پول آن می توانند زندگی راحت تری تشکیل دهند و از بروز اختلافات نیز جلوگیری می شود.
در این برنامه دکتر حجت عرفانیان پور در مورد تقسیم مثبت و منفی برگزاری مراسم ازدواج در عین تفاهم و توافق صحبت می کنند.

تهیه کننده اینترنتی: آتي جان افشان

دبیر سرویس: طليعه سادات کمالي

سرویس ورزش و سلامت

منبع : آرشيو معاونت صدا

تهیه کننده برنامه اصلی : مسعود بني جمالي,

گوینده : تقي ملا,

کلید واژه : تقسيم کار در زندگي مشترک, وظايف طرفين, زندگي مشترک,

تصویر تکمیلی برنامه

 

 
مدت:

49':45"

 

49':45" | صدای اصلی برنامه

 

ایمیل شما:

email icon